Kolekcia 'Schwarzkopf Tashion Talent'

Photo: Martin Vrabko Photographer

Dress: Kristína Mišechová

Model: Andrea Rakovská

Popis: Štyri podoby mestských anjelov

 

 

Ak máte záujem o niektorý model z tejto kolekcie, neváhajte ma kontaktovať.

Svoju podobu štyroch mestských anjelov som hľadala v meste a v ľuďoch samotných.

Kolekcia vychádza z predstavy, čo všetko sa skrýva za múrmi, či panelmi budov, a čo všetko ľudia skrývajú „pod“ svojimi šatami. Hľadala som isté paralely medzi týmito dvoma motívmi. Tie múry predstavujú v mojej kolekcii kabáty a saká, ktoré má každý model. Pod nimi sa skrýva to čo nevidíme, to čo nám je skryté- osobnosť, to aký sme. Nie vždy šaty presne vyjadrujú to aký sme. Často krát sa za oblečenie skrývame. Preto po zvlečení kabáta/saka, ktoré sú z jednotného materiálu, nastane odhalenie. Odkryje sa to čo nám je skryté, to čo nám nie je umožnené vidieť (nie len doslovne).

Kolekcia sa skladá z overalov, krátkych a dlhých šiat. Viacero modelov je odhaľujúcich, a to najmä na chrbte. Mala by sa  niesť v neutrálnych tónoch. Od bielej, cez béžovú až po hnedú. Doplnené ale o drobné farebné detaily. Materiály budú mať rôzne štruktúry- najmä kabáty, lebo aj mesto má svoju štruktúru a nie je všade rovnaké.

Výkresová časť sa nesie v duchu mesta- vybrala som mapy veľkých miest, ako je napríklad New York, Paríž, Londýn… kozmopolitné mestá, kde každý má svoj štýl a nebojí sa ho prejaviť.